Company Logo

Uwaga

Aktualności

„Tyle jesteś wart, ile dajesz z siebie innym”

 Będąc wiernym powyższej sentencji, nasza szkoła zgłosiła swój udział w programie „Wszystkie kolory świata” prowadzonym przez UNICEF. Celem akcji jest pomoc dzieciom z najbiedniejszych krajów Afryki, gdzie codziennie z powodu niedożywienia i chorób umierają setki najmłodszych mieszkańców kontynentu.

 Na czym polega projekt „Wszystkie kolory świata”? W ramach akcji uczniowie będą przygotowywać specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF. Laleczka ta nie będzie zwykłą szmacianą lalką – będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda laleczka będzie miała swoje imię, kraj, z którego pochodzi, jakieś hobby. Wszystkie te cechy zostaną im nadane przez dzieci, które przystępując do pracy same zdecydują jakiego kraju reprezentantem ma być ich laleczka. Od nich będzie zależało jaki laleczka będzie mieć kolor skóry, jak będzie ubrana i jakie imię będzie nosić. Akcja zakończy się wystawą oraz aukcją stworzonych lalek z której całkowity dochód przeznaczony zostanie na pomoc dzieciom z Angoli. W Polsce kampanię wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.