Company Logo

Uwaga

Wewnątrzszkolny konkurs o zasadach BHP

 W dniu 21 listopada 2017r odbył się w naszej szkole wewnątrzszkolny konkurs "Wiedzy o prawie pracy i bhp". Jego nadrzędnym celem jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej bhp, legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej, ze szczególnym uwzględnieniem pracy tymczasowej.
Do rywalizacji stanęło 6 uczniów: 

  • z klasy II K/M - Krystian Bołaz
  • z klasy III K/M - Żebracka Klaudia, Szelc Artur, Pańczyszyn Aleksander, Dżoń Paweł, Bielecki Szymon

Czytaj więcej: Wewnątrzszkolny konkurs o zasadach BHP

Bezpiecznie w domu, w szkole, na ulicy

 W dniu 15.11.2017 r. młodzież w naszej szkole uczestniczyła w spotkaniu z panem Jerzym Barcentewiczem, funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.
 Pan Policjant wygłosił prelekcję na temat „Bezpiecznego zachowania w szkole, domu, na ulicy”. Omówił sytuacje życiowe, które mogą wpłynąć na zaburzenie stabilności, bezpieczeństwa człowieka. Zwrócił uwagę na to, że to my sami mamy największy wpływ na to, co dzieje się w naszym otoczeniu.
 Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o swoje bezpieczeństwo i jakich sytuacji należy unikać, aby zawsze być bezpiecznym.

Czytaj więcej: Bezpiecznie w domu, w szkole, na ulicy

Konferencja profilaktyczna

 W dniu 21 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła się konferencja profilaktyczna poświęcona problematyce raka piersi i szyjki macicy pod hasłem: „Nie bądź taka – wyprzedź raka”.
 Zaproszona prelegentka, położna, pani mgr Aneta Kita przedstawiła najważniejsze informacje dotyczące raka piersi. Opisała objawy choroby oraz metody leczenia. W swoim wystąpieniu skupiła się przede wszystkim na profilaktyce. Uświadamiała o tym, jak wielkie znaczenie dla efektywnego leczenia ma wczesne wykrycie guzka. Zwróciła uwagę na konieczność samobadania piersi przez kobiety. Dziewczęta miały możliwość wykrycia guzków na makietach piersi.

Czytaj więcej: Konferencja profilaktyczna

Zajęcia z "Projektorem"

 

 W dniu 25 czerwca 2017r. w ramach programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności „PROJEKTOR - wolontariat studencki” gościliśmy w naszej szkole po raz kolejny studentkę, panią Oksanę Marczak. Realizowała ona projekt edukacyjny, który miał na celu przekazanie wiedzy o zdrowym stylu życia i wartościach odżywczych produktów oraz nauczenie młodzieży świadomego czytania etykiet. Zajęcia miały formę gier i zabaw animacyjno- integracyjnych. Uczniowie pracując w grupach uczyli się współpracy, wspólnie rozpoznawali różne produkty oraz klasyfikowali je. Na zakończenie zajęć uczniowie pod okiem pani koordynator przygotowywali koktajle owocowo – warzywne, które jak wiemy, są nieocenionym źródłem witamin. Ewa Wszołek

Czytaj więcej: Zajęcia z "Projektorem"

Uczniowie pamiętają o grobie poległych w Lesie Grabińskim w Iwoniczu

 Dzień Wszystkich Świętych to obchodzona 1 listopada uroczystość ku czci wszystkich znanych i nieznanych świętych i męczenników, którzy już zmartwychwstali do życia wiecznego. W dniu tym przypomina się nie tylko osoby oficjalnie uznane za święte i takimi ogłoszone, ale przede wszystkim wszystkich ludzi, których życie nacechowane było świętością. Jest to także święto wszystkich, dla których celem jest życie prowadzące do zbawienia. W praktyce odwiedzamy groby wszystkich naszych bliskich, wspominamy ich i, ku uczczeniu pamięci o nich, palimy znicze, a groby dekorujemy kwiatami.

Czytaj więcej: Uczniowie pamiętają o grobie poległych w Lesie Grabińskim w Iwoniczu

Konkurs plastyczny „Graffiti” rozstrzygnięty

  Po raz kolejny nasi uczniowie pokazali, że mają wiele talentów. Tym razem mogliśmy podziwiać ich umiejętności plastyczne. W konkursie na najciekawszą  pracę na temat: „MOJE GRAFFITI” wyłoniono zwycięzców:
  • Miejsce I zajął Konrad Ryniak z klasy II „B”
  • Miejsce II – Adrian Grębosz z klasy III „B”
  • Miejsce III – Damian Pałycia z klasy III ZSZ
Zwycięzcy zostali nagrodzeni. Konrad Ryniak, zgodnie z regulaminem konkursu wywalczył nagrodę także dla wszystkich uczniów swojej klasy i wychowawcy.

Wszystkim serdecznie gratulujemy

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny „Graffiti” rozstrzygnięty

Dopalacze - czy wiesz na co się decydujesz?

   Młodzież stara się być „modna”, „na czasie”, chcą być tacy jak inni, dopasować się, być lubianymi, ale czy dopalacze mają w tym pomagać? Na pewno nie!!! Często uleganie pokusie spróbowania wiąże się z konsekwencjami, z których młodzież nie do końca zdaje sobie sprawę. Niejednokrotnie już udowodniono, że dopalacze mogą okazać się zgubne, powodują zagrożenie życia a nawet śmierci. Zanim więc  zdecydujesz się sięgnąć po dopalacze, zobacz czym tak naprawdę są, jakie wiążą się z nimi zagrożenia i ile możesz w życiu stracić…

Czytaj więcej: Dopalacze - czy wiesz na co się decydujesz?

Profilaktyka palenia tytoniu

    Już od kilku lat w naszej szkole realizowany jest program dla uczniów klas gimnazjalnych pt. „Znajdź właściwe rozwiązanie” rekomendowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną.
  Głównym celem programu jest uświadomienie młodzieży o zagrożeniu jakie niesie ze sobą  palenie tytoniu. Program składa się z pięciu części. W tym roku szkolnym jego odbiorcami są uczniowie klas II.

Czytaj więcej: Profilaktyka palenia tytoniu
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.